0
0

افزایش کسب درآمد اینترنتی با 20 ترفند بازاریابی آنلاین

398 بازدید
افزایش کسب درآمد اینترنتی

اگر به دنبال ترفندهای بازاریابی آنلاین و افزایش کسب درآمد اینترنتی برای رشد و توسعه کسب و کارتان هستید پیشنهاد می کنیم که حتما این محتوا را تا آخر بخوانید.

برای مشتریان استفاده از بازاریابی اینترنتی، بسیار آسانتر از بازاریابی سنتی است. بازاریابی آنلاین، مقرون بصرفه است و شما را به کاربرانی وصل می‌کند که همان مخاطبان هدف شما هستند. بنابراین اولین قدم کسب درآمد اینترنتی، این است که اهمیت بیشتری به بازاریابی دیجیتال بدهید.

در ادامه با ترفندهای بازاریابی آنلاین آشنا می شوید.

فهرست محتوا پنهان

افزایش کسب درآمد اینترنتی با 20 ترفند بازاریابی آنلاین

تیم ویلی وب ۲۰ ترفند بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ را برای کسب درآمد اینترنتی و سود بیشتر تجاری معرفی می‌کند. در این محتوا خیلی مختصر از مزایای بازاریابی اینترنتی گفته شده و تمرکز اصلی این محتوا بر روی ترفندهای افزایش کسب درآمد اینترنتی از بازاریابی آنلاین است.

۱- شناحت مشتریان هدف و چگونگی جذب آنها

کلید اصلی موفقیت و افزایش کسب درآمد اینترنتی، شناخت دقیق مخاطبان هدف و نیاز آن ها است. بدون شناخت مخاطبان هدف، نه تنها کسب درآمد اینترنتی نخواهید داشت بلکه به سادگی پول خود را دور می‌ریزید. برای رسیدن به این شناخت، یک تیم تحقیقاتی را برای شناخت بازار هدف خود استخدام کنید یا از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند.

باید بفهمید چطور نظر کاربران هدف را به سمت کسب و کار خود جلب کنید. شناخت کاربران هدف به شما کمک می‌کند تا یک گام جلوتر بروید و کاربران را مورد هدف قرار دهید.

۲- ایجاد حس راحتی برای کاربران با بهینه کردن سایت

بسیاری از مدیران تجاری می‌دانند که سایت آنها نیاز به طراحی جذابتر و رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو دارد. اگر شما هم مدیر یک کسب و کار هستید، فهم این مساله سخت نیست. کافیست به رتبه سایت خودتان در موتور جستجو گوگل توجه کنید. اگر رتبه سایت شما کم باشد، سایت شما نیاز به بهینه سازی دارد. در بهینه سازی سایت، اولویت اول با کار کردن درست سایت و بعد طراحی مناسب و سئو است.

کسب و کار اینترنتی

۳- در آغاز کار یا در رقابت های شدید، تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) را جدی بگیرید

مشابه بهینه سازی سایت که از آژانس های دیجیتال مارکتینگ در این زمینه می‌توانید کمک بگیرید، برای بازاریابی آنلاین هم می‌توانید از گوگل کمک بگیرید. با پرداخت مبلغی اندک، گوگل سایت شما را در صفحات اولیه نتایج موتورهای جستجو قرار می‌دهد. به ازای هر کلیکی که بر روی لینک سایت تجاری شما می‌شود، ملزم به پرداخت PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) به گوگل هستید.

تبلیغات گوگل برای کسب و کارهایی مناسب است که تازه کار هستند. چون سئو یک استراتژی زمانبر است. کسب و کارهای تازه کار، نیاز به یک استراتژی سریعتر از سئو دارند تا آگاهی کاربران را از برند خود افزایش دهند.

جایگاه تبلیغات شما، بستگی به مبلغی که به گوگل می‌پردازید و کیفیت تبلیغات شما دارد. با توجه به این فاکتورها، گوگل به سایت شما امتیاز می‌دهد و بر اساس آن امتیاز جایگاه سایت شما در صفحه تبلیغات مشخص می‌گردد. آنچه که مهم است، نگه داشتن کاربر در سایت و تبدیل کاربر به مشتری است.

اگر سایت تجاری شما از کیفیت پایینی برخوردار باشد، تبلیغات گوگل ترافیک زیادی به سایت شما می‌آورد اما نرخ تبدیل کاربر به مشتری پایینی خواهید داشت. پس به کیفیت طراحی سایت خود نیز اهمیت بدهید.

۴- سعی کنید تبلیغاتی که می کنید متناسب با محصولات و خدمات کسب و کارتان باشد

آیا تا به حال بر روی تبلیغاتی کلیک کردید که هیچ ربطی با سایت مقصد نداشته باشد؟ درست است که بحث از افزایش کسب درآمد اینترنتی و بازاریابی آنلاین است اما قرار نیست که سر کاربران را گول بمالیم. یکی از تکنیک های مهم در بازاریابی اینترنتی، انطباق بین تبلیغات با سایت است. تبلیغات شما باید همان پیغامی را به کاربر برساند که پیام لندینگ پیج (صفحه فرود) شما است. اگر تبلیغات شما منطبق بر سایت شما نباشد، کاربر احساس کمبود می‌کند و بلافاصله سایت را ترک می‌کند. برای تبدیل کاربر به مشتری، لازم است که تبلیغات شما با صفحه فرود تطابق داشته باشد.

این مطلب را بخوانید  28 سوال برای شناخت مشتری در بازاریابی

۵- در بخش مقالات (وبلاگ) به صورت منظم تولید محتوا کنید

وبلاگ به امتیاز سئو سایت شما کمک می‌کند. شما می‌توانید در وبلاگ، درباره کلیدواژه های مورد نظر کسب و کار خود بیشتر توضیح دهید. محتوای طولانی شامل کلیدواژه های مرتبط، نظر موتورهای جستجو را جلب می‌کند و رتبه سایت شما را افزایش می‌دهد. هم چنین وقتی شما درباره کسب و کار خود برای کاربران می‌نویسید، کاربران را با برند خود آشنا می‌کنید و اعتماد کاربران به برند شما افزایش می یابد.

افزایش اعتماد کاربر، تاثیر مستقیم در تبدیل کاربر به مشتری دارد. سعی کنید محتوای سبز ارایه دهید که پاسخ دهنده سوالات کاربران و راه حلی برای مشکلات آنها باشد. اینگونه شما بدون اینکه کاربران را دیده باشید، با آنها ارتباط برقرار می‌کنید. این ارتباط از کاربر برای شما مشتری وفادار می‌سازد.

تازه و به روز نگه داشتن محتواهای سایت، به موتورهای جستجو می‌فهماند که کسب و کار شما فعال و خواهان پیشرفت و بالا بردن کیفیت سایت است. بنابراین گوگل هم امتیاز بهتری نسبت به سایت هایی که محتواهای خود را به روز نمی‌کنند، به سایت شما می‌دهد. هم چنین با تازه نگه داشتن محتواها، کاربران هم به این نتیجه می‌رسند که شما به سایت و کسب و کار خود اهمیت می‌دهید. اینگونه کاربران تمایل بیشتری پیدا می‌کنند تا از سایت شما خرید کنند. همه این عوامل به افزایش کسب درآمد اینترنتی از طریق بازاریابی آنلاین می انجامد. هر چقدر تعداد تغییرات مثبت بیشتر باشد، رتبه سایت شما بیشتر بهبود می یابد.

۶- برای وب‌سایت کسب‌و‌کار خود، بک لینک های (Back Link) با کیفیت و قوی بسازید

لینک بیلدینگ امتیاز سئو شما را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است امتیاز منفی برای سئو شما داشته باشند یا برعکس، این شما هستید که منفی و مثبت بودن امتیاز بک لینک ها را تعیین می کنید. بک لینک به این معنی است که یک سایت دیگر در صفحات خود، لینکی از صفحات سایت شما داشته باشد و کاربران بتوانند از آن سایت وارد سایت شما شوند. حال سایت مقابل باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا به افزایش امتیاز سئو و افزایش کسب درآمد اینترنتی کمک کند؟

اگر سایت مقابل یک سایت با مجوز دامنه سطح بالاتری نسبت به سایت شما داشته باشد، این امر موجب درنظر گرفتن یک امتیاز مثبت از گوگل برای سئو سایت شما می شود. هر چقدر تعداد این امتیازهای مثبت و در واقع بک لینک های مثبت بیشتر باشد، امتیاز سئو سایت شما بیشتر می شود.

آموزش کسب درآمد اینترنتی

۷- پیوندهای داخلی وب‌سایت خود را به طور صحیح تنظیم کنید

پیوند داخلی، استحکام سایت شما را افزایش داده و کیفیت سایت شما را زیاد می کند. پیوند داخلی زیاد، نشانه مرتبط بودن مطالب به یکدیگر و تخصص شما در این زمینه تجاری است. هر چقدر محتوای بیشتری داشته باشید، می توانید پیوند داخلی بیشتری داشته باشید. پیوند داخلی به ساخت صفحات با سلسه مراتب مشخص و گردش آسانتر کاربران در سایت کمک می کند.

۸- از ابزار Google My Business برای معرفی بیشتر کسب‌و‌کار خود بهره بگیرید

یکی از ترفندهای بازاریابی و افزایش کسب درآمد اینترنتی که حتما باید اجرا کنید، داشتن حساب کاربری برای Google My Business است. هنوز هم کسب و کارهایی هستند که این حساب کاربری را ندارند. وقتی شما اسم یک رستوران را در گوگل جستجو می کنید، آن رستوران در صورت داشتن حساب کاربری Google My Business، در سمت راست صفحه مرورگر آدرس و شماره تماس، ساعت کاری، تصاویر و پرسش و پاسخ های کاربران درباره آن رستوران می آید.

حال چگونه Google My Business منجر به افزایش کسب درآمد اینترنتی می شود؟ وقتی شما جز برترین ها در یک حوزه کسب و کار باشید، حساب کاربری شما در صفحات اولیه گوگل قرار می گیرد و منجر به افزایش ترافیک سایت و افزایش کسب درآمد اینترنتی می شود.

۹- طرح وب سایت خود را همگام با مناسبت‌ها و شرایط خاص، به‌روز کنید

ویلی وب در مورد قبلی از اهمیت به روز رسانی محتوا صحبت کرد. در این بخش ویلی وب از اهمیت به روز رسانی خود سایت می گوید که کلی تر و با اهمیت تر از مورد قبلی است. سرعت تغییرات در طراحی سایت بسیار زیاد است. بسته به جشنواره ها، فصول، رخدادهای اقتصادی، اعیاد و … طراحی سایت ها تغییر می کند.

حال دو راه دارید. یکی اینکه به طراحی سایت خود دست نزنید و از رقیبانتان که مدام طرح سایت خود را به روز می کنند، عقب بمانید یا اینکه پا به پای رقبا، طراحی سایت خود را به روز کنید و کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. کاربران در صورت مشاهده یک سایت قدیمی که مدت هاست به روز نشده، به سرعت آن را ترک می کنند و به سراغ سایت های به روز می روند.

۱۰- تلاش کنید طراحی سایت کسب و کارتان برای کاربران جذاب و کارا باشد

چطور کاربران را به گشت و گذار بیشتر در سایت خود تشویق می کنید؟ طراحی سایت جذاب، حس خوبی را به کاربران منتقل می کند. سعی کنید قابلیت های منحصر بفردی را به طراحی خود اضافه کنید تا گشت و گذار در سایت شما آسانتر شود. اینگونه کاربران تمایل بیشتری برای گشت و گذار در سایت شما پیدا می کنند تا بیشتر سر از طراحی جالب سایت تجاری شما در آورند.

این مطلب را بخوانید  23 اصل بازاریابی محتوایی برای رشد کسب و کار شما

حال چرا گشت و گذار بیشتر کاربر باید برای شما مهم باشد؟ کاربر با گشت و گذار در صفحات، بیشتر با محصولات، خدمات و برند شما آشنا می شود و احتمال اینکه محصولی را ببینید و بپسندد بیشتر است. همین امر منجر به خرید کاربران بیشتری می شود. با رعایت همین نکات ساده می توانید کسب درآمد اینترنتی از طریق بازاریابی اینترنتی داشته باشید.

البته ممکن است عکس این مورد هم رخ بدهد و طراحی سایت شما اصلا کیفیت لازم را نداشته باشد. برای مثال کاربر بعد از ورود به سایت شما نداند که کجا باید ثبت نام کند یا محصولات سایت شما در کدام صفحه قرار دارند. کاربر با مشاهده کیفیت پایین طراحی، بلافاصله سایت را ترک می کند.

۱۱- از سبک طراحی واکنش گرا برای وب سایت خود استفاده کنید

امروزه تعداد مخاطبان رایانه ها با مخاطبان سایر ابزارهای هوشمند برابری می کند. در واقع اگر طراحی سایت شما، پاسخگوی طراحی سایر ابزارهای هوشمند مانند موبایل و تبلت ها نباشد، نصف کاربران را از همان ابتدا از دست خواهید داد. و این کاربرانی که شما از دست می دهید، به سراغ سایت رقیب شما می روند و رقیب شما بخاطر رعایت پاسخگویی در طراحی سایت، کسب درآمد اینترنتی می کند.

۱۲- برای جلب توجه کاربران می توانید از پاپ‌آپ ها استفاده کنید

پاپ-آپ ها در سایت به شما کمک می کنند تا افزایش کسب درآمد اینترنتی را نجربه کنید و اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل یا شماره تلفن را از کاربران بگیرید. هم چنین می توانید به کاربری که برای اولین بار وارد سایت شما شده، پاپ-آپ کد تخفیف نمایش دهید تا همان جا اشتیاق بیشتری برای شناخت محصولات و خدمات سایت شما پیدا کند و از شما خرید اینترنتی انجام دهد. هم چنین می توانید در یک پاپ-آپ، در ازای دریافت ایمیل کاربر به او کوپن تخفیف دهید. کافیست یکبار پاپ-آپ بسازید تا هر کار مفیدی را که می خواهید، برای شما انجام دهد.

۱۳- در کنار وب سایت، از شبکه های اجتماعی نیز برای کسب و کار خود استفاده کنید

اگر از استراتژی شبکه های اجتماعی در کنار کسب و کار خود بهره نمی برید، اشتباه می کنید. شما باید در شبکه های اجتماعی به دنبال مخاطبان هدف خود بگردید و تا جای ممکن مسیر ارتباطی کاربر با کسب و کار خود را ساده کنید. حضور در شبکه های اجتماعی این امکان را به کاربر می دهد تا تجارت شما را در پلتفرمی که بیشتر با آن راحت است، دنبال کند.

علاوه بر اینکه باید در شبکه های اجتماعی حضور فعالی داشته باشید، باید بخشی از طراحی هر صفحه از سایت را به شبکه های اجتماعی اختصاص دهید. این ترفند بازاریابی آنلاین به شما این امکان را می دهد تا فالوئر بیشتری داشته باشید. فالوئرها همان مخاطبان هدف شما خواهند بود.

شما نمی توانید تصور کنید که چقدر راحت می توانید از شبکه های اجتماعی کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. مشتریان دوست دارند که با برند محبوب خود ارتباط برقرار کنند و از اینکه یک برند پاسخگو و حامی مشتریان خود باشد، لذت می برند. شما به عنوان یک برندی که پشتیبان کاربرانش است، باید به تمامی سوالات کاربران در هر شبکه اجتماعی محترمانه پاسخ دهید.

۱۴- از امکانات ابزار گوگل آنالیتیکز ( Google Analytics ) در وب‌سایت خود استفاده کنید

Google Analytics یک روش خودکار سازی جمع آوری داده از مشتریان بالقوه است. برای مثال سوالاتی از قبیل ” مشتریان به طور متوسط چند دقیقه در سایت شما گشت و گذار می کنند؟ ” یا ” چه تعداد مشتریان تا گام پرداخت پیش می روند اما بعد سایت را ترک می کنند؟ ” را با Google Analytics می توان به نتیجه رسید.

Google Analytics به شما کمک می کند تا رفتار کاربران را در سایت خود ردیابی کنید و بتوانید استراتژی های بازاریابی آنلاین را بهبود دهید تا کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. حتما مشکلی وجود دارد که کاربر در وسط راه، سبد خرید را رها کرده و سایت را ترک می کند. متخصصین بازاریابی اینترنتی به شما کمک می کنند تا مشکلاتی از این دسته را حل کنید تا تکرار اینگونه اتفاقات کاهش یابد.

۱۵- ایمیل مارکتینگ منقرض نخواهد شد! از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید

ایمیل مارکتینگ هنوز هم برای تجارت ها مهم است و اهمیت آن مستقل از بزرگ و کوچک بودن کسب و کار است. ارسال ایمیل به کاربران، روش مستقیم و مقرون بصرفه برای بازاریابی محصولات و خدمات است. شما می توانید علاوه بر متن، از تصویر و کال تو اکشن هم در محتوای ایمیل استفاده کنید و با استفاده از لینک های موجود در ایمیل، رفتار کاربر را ردیابی کنید تا بفهمید کدام کاربر، در چه زمانی، بر کدام لینک کلیک کرده و نتیجه آن چه شده است.

ایمیل مارکتینگ در کنار شبکه های اجتماعی نتیجه بهتری می دهد. اگر لیست ایمیل کاربران خود را ندارید، می توانید یک کمپین راه بیندازید و از طریق آن، ایمیل کاربران را بگیرید. اگر هم لیست ایمیل کاربران را دارید، محتوای ایمیل هر کاربر را متمایز کنید تا بهتر بتوانید مخاطبان خود را مورد هدف قرار دهید. افزایش کسب درآمد اینترنتی به همین سادگیست…

این مطلب را بخوانید  Robots.txt چیست؟ آموزش ساخت قدم به قدم فایل Robots

 

5 روش کسب و کار اینترنتی

۱۶- کاربران و مشتریان را از طریق اتوماسیون ایمیلی یا پیامکی دنبال کنید

اتوماسیون ایمیل یا پیامک سه کار مفید برای شما انجام می دهد. پس از ورود کاربر به سایت، ایمیل یا شماره موبایل کاربر را می گیرد و یک ایمیل/پیامک خوشامدگویی برای کاربر می فرستد. سپس در فاصله زمانی منظم، سبد خرید رها شده، پیشنهادهای ویژه، کد تخفیف، جشنواره ها و.. را به کاربر یادآوری می کند تا کاربر در صورت فراموشی هر یک از این یک دوباره وارد سایت شما شود تا بتوانید از کاربر مشتری بسازید و کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

۱۷- در شبکه های اجتماعی متناسب با کسب و کار خود فعالیت کنید

پلتفرم کسب و کار شما B2C (ارائه خدمات به مشتری) است یا B2B (ارائه خدمات به کسب و کارهای دیگر) ؟ خیلی مهم است که پلتفرم کسب و کار شما چه باشد زیرا تمامی فعالیت های شما را از شبکه های اجتماعی گرفته تا طراحی سایت، تحت شعاع خود قرار می دهد. حتی بر نوع شبکه اجتماعی که باید در آن فعالیت کنید هم تاثیر می گذارد. ویلی وب برای کسب و کارهای B2B، شبکه های اجتماعی لینکدین، فیس بوک و توییتر و برای کسب و کارهای B2C، شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، پینترست و فیس بوک را پیشنهاد می کند.

۱۸- مردم ویدیو را بیشتر دوست دارند. از محتوای ویدیویی بیشتری استفاده کنید

تا جایی که می توانید سوالات کاربران را در قالب ویدیو پاسخ دهید. محصولات و خدمات خود را در یک ویدیو معرفی کنید و توضیحات لازم را بصورت صریح و کوتاه ذکر کنید. همانطور که ارزش یک تصویر ۱۰۰۰ برابر بیشتر از نوشته است، ارزش ویدیو ۱۰۰۰ برابر بیشتر از تصویر است. ویدیوهای تهیه شده را در شبکه های اجتماعی مختلف آپلود کنید و در آنها به معرفی محصولات و نحوه کار کردن محصولات، نحوه خرید اینترنتی و ارسال محصولات خود بپردازید.

هم چنین تبلیغات ویدیویی کاربران را بیشتر سرگرم می کند و تاثیر بیشتری نسبت به تبلیغات بصری دیگر دارد. ویدیو یک ابزار مناسب برای کمک به فهم و آگاهی کاربر از برند شماست و در نرخ تبدیل کاربر به مشتری بسیار موثر است. این کار برای افزایش کسب درآمد اینترنتی از سایت و شبکه های اجتماعی بسیار مهم است.

۱۹- برای برند خود اعتباری نیک دست و پا کنید

هر چقدر نام برند شما در گوگل بیشتر جستجو شود و حضور فعال تری در شبکه های اجتماعی داشته باشید، اعتبار برند شما بیشتر می شود. بخشی از سایت خود را به نظرات کاربران اختصاص دهید تا کاربران تجربیات شیرین و تلخ خود را از برند شما با سایرین به اشتراک گذارند. به عنوان یک مدیر تجاری باید تلاش کنید تا تعداد تجربیات شیرین کاربران بیشتر از تجربیات تلخ باشد و بتوانید علت تجربیات تلخ کاربران را بفهمید تا نواقص کسب و کار خود را رفع نمایید.

برای مثال می توانید به پاس قدردانی، پاداشی برای کاربرانی که تجربیات شیرین خود را از برند شما می نویسند، در نظر بگیرید. مدیریت اعتبار نکته کانونی بازاریابی آنلاین است و می تواند کسب و کار شما را انسجام بخشد و به شما کمک کند تا آن را به شدت ارتقا دهید.

۲۰- بازاریابی مجدد یا همان reMarketing را در دستور کار خود قرار دهید

بازاریابی مجدد هم یکی از استراتژی های بازاریابی آنلاین برای هدف قرار دادن کاربرانی است که بدون انجام خرید، سایت را رها کردند. با بهره مندی از بازاریابی مجدد، تبلیغات برند خود را مدام جلوی چشم کاربران قرار می‌دهید، بدون اینکه لازم باشد کاربر وارد سایت شده باشد. شما بصورت منظم خبر محصولات و خدمات خود را به گوش کاربران می رسانید تا آنها را تشویق کنید تا دوباره به سایت شما بازگردند و از شما خرید کنند.

سخن آخر

دیجیتال مارکتینگ تغییر و تحولی در کسب و کارها و نحوه بازاریابی آنها بوجود آورده است. با استفاده از بازاریابی آنلاین، شما می توانید تمامی حرکات کاربران را در سایت خود ردیابی کنید تا بتوانید استراتژی فروش آنلاین و بازاریابی خود را تغییر دهید و فروش بیشتری داشته باشید. هم چنین می توانید کاربرانی که سایت شما را بدون انجام خرید ترک کردند و سبد خرید خود را رها کردند، دوباره بازگردانید. ما در این مقاله تلاش کردیم ۲۰ نکته از بازاریابی آنلاین را ارایه دهیم که رعایت کردن آن ها منجر به افزایش کسب درآمد اینترنتی شما می شود.

کسب درآمد اینترنتی

شما به عنوان مدیر تجاری می توانید از تمامی مزایای اتوماسیون ایمیل، طراحی سایت، هدف گذاری بر روی کاربران و بهینه سازی محتوا از طریق کلیدواژه های مناسب بهره ببرید. اما شما وقت و دانش کافی برای انجام همه اینها را دارید؟

همه موارد گفته شده از بهترین تاکتیک های بازایابی آنلاین هستند اما هر کاری فشار و استرس های خودش را دارد. شما باید بر هدف اصلی کسب و کار خود تمرکز کنید و تمامی این تاکتیک ها را برون سپاری کنید تا استرس را از خودتان دور کنید. متخصصان حاضر در ویلی وب می توانند در زمینه های مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ به شما کمک کنند تا کسب و کارتان را ارتقا بخشید.

می توانیم با هم یک تایم جلسه تنظیم کنیم و در مورد کسب و کار شما صحبت کنیم تا بدانیم کدام یک از خدمات بازاریابی آنلاین ویلی وب مناسب کسب و کار شماست و کدام استراتژی دیجیتال مارکتینگ سود بیشتری برای کسب و کار شما می آورد.

/منبع

5/5 - (2 امتیاز)
https://wiliweb.com/?p=1674
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
علیرضا حیدری
سنگی كه طاقت ضربه های تيشه را نداره تنديس زيبا نخواهد شد . برای موفقیت و ساخت آینده‌ام تلاش میکنم ...!
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد افزایش کسب درآمد اینترنتی با 20 ترفند بازاریابی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.